O mnie

Katarzyna PiekarskaCześć!

Nazywam się Katarzyna Wawrzyniak-Piekarska. Jestem dietetykiem z pasji i powołania 🙂

Moją „misją” jest inspirowanie i motywowanie. Chcę Ci pokazać, że gotowanie zdrowych potraw może być proste i przyjemne.

Prywatnie jestem mamą dwójki małych dzieci (i kota) oraz żoną cudownego Męża 🙂 Jestem normalną kobietą, której pasją jest gotowanie i jedzenie. Lubię kuchnię lekką, zdrową i nietuzinkową. Uwielbiam odkrywać nowe połączenia smaków i dzielić się nimi z innymi.

Od zawsze uważałam, że jedzenie jest po to, by sprawiać ludziom przyjemność. Gotowanie stało się dla mnie swego rodzaju sposobem na wyrażanie uczuć. W ten sposób lubię dbać o bliskich, sprawiać im przyjemność tym, co ugotowałam.

Na co dzień jem zdrowo – dbam o to, by na talerzach pojawiało się jak najwięcej warzyw, owoców, dobrych tłuszczy, białka. Prawie codziennie zjadamy kolorowe sałatki śniadaniowe, dość często pojawia się pieczona ryba z warzywami, w ciągu dnia zjadamy miskę owoców i warzyw pokrojonych w słupki. Kiedyś postanowiłam, że swoim dzieciom „zaszczepię” miłość do warzyw i się udało!  🙂

Staram się trzymać zasady 80/20 (czasem 70/30 😂), która polega na takim komponowaniu codziennego jadłospisu, aby 80% całej „puli kalorycznej” stanowiła żywność zdrowa, a pozostałe 20% tzw. żywność rekreacyjna, czyli wszelkiego rodzaju słodkości, mrożone kawy, lody, fastfoody, chipsy itd. Dzięki temu jedzenie w żaden sposób mnie nie stresuje (a uwierz, że był taki czas, kiedy płakałam nad bajaderkami, które przygotowała Teściowa, bo… miały gluten i cukier…), potrafiłam też przez cały dzień nic nie jeść, bo wydawało mi się, że wszystko jest niezdrowe… Na szczęście to był tylko epizod i mi przeszło. Teraz mogę Was zarażać miłością do dobrego jedzenia 🙂

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, to pisz śmiało! (tutaj jest formularz kontaktowy)

Zachęcam również do odwiedzenia mojego profilu na Instagramie.

Pozdrawiam
Kasia