Recenzja książki „Wiecznie głodny?”

Wiecznie głodny

W zeszłym tygodniu otrzymałam do recenzji egzemplarz książki „Wiecznie głodny?”, której autorem jest dr med. David Ludwig. Książka została przetłumaczona z języka angielskiego na polski i dostępna jest pod patronatem wydawnictwa ZNAK.

W prologu możemy przeczytać:
„Większość diet wymaga ograniczenia kalorii. Ta nie.
Wiele każe ci znosić głód. Ta nie.
Niektóre trzeba łączyć z wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi. Nie w tym przypadku.”

W swojej książce dr med. David Ludwig – profesor Harvardu – udowadnia, że głodzenie się nic nie daje. Program, który opracował na podstawie badań, opiera się na ograniczeniu wysoko przetworzonych węglowodanów, które rozregulowują nasz metabolizm.

Z książki dowiemy się między innymi dlaczego nie warto skupiać się tylko i wyłącznie na liczeniu kalorii. Autor opisuje badania naukowe dotyczące stosowania cudownych diet i ich wpływu na stan zdrowia, przystępnym językiem wyjaśnia jak poszczególne makroskładniki wpływają na organizm. Pisze nie tylko o żywieniu, ale również o istocie snu, ruchu, stresie, motywacji. Podpowiada w jaki sposób przygotować dom i kuchnię do nowego sposobu odżywiania, jak mądrze zrezygnować ze szkodliwych produktów.

W książce znajduje się sporo ciekawych przepisów, które warto wykorzystać w codziennym żywieniu. Są mocno urozmaicone, z łatwo dostępnych składników. Jedynym minusem jest brak zdjęć przy przepisach – mogłyby bardziej zachęcić do przygotowania potrawy.

Mimo, że nie jest to książka medyczna, a poradnik uważam, że jest warta uwagi.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Item added to cart.
0 items - 0,00