Jak prawidłowo się wypróżniać?

Zdaniem wielu ekspertów pozycja, jaką musimy przyjąć w toalecie powinna być zgodna z naszą fizjologią i optymalna dla zdrowia. Siedzenie na sedesie w pozycji, do której wszyscy przywykliśmy, jest całkowicie nienaturalne i może narażać na problemy ze zdrowiem.

Muszla klozetowa wymusza takie ułożenie odbytnicy i obejmującego ją mięśnia łonowo-odbytniczego, że stolec przemieszcza się pod kątem utrudniającym mu wydostanie się. Kiedy kucamy, odbytnica jest ustawiona niemal pionowo (w momencie defekacji kąt odbytowo-odbytniczny powinien wynosić około 150 stopni), co sprawia, że wypróżniamy się łatwiej, szybciej i dokładniej.

Squatting

Siedząc na toalecie w tradycyjny sposób kąt pomiędzy nogami, a tułowiem wynosi około 90 stopni. Wystarczy podłożyć pod nogi coś, co sprawi, że kąt zmniejszy się do mniej więcej 35%. W praktyce, dla toalet, których siedzisko znajduje się na wysokości 40-44 cm, wysokość podnóżka powinna wynosić około 23 cm. Jeśli natomiast muszla ma pomiędzy 35 a 38 cm wysokości, podnóżek powinien mieć ok. 18 cm.

Muszla i stołek

Pamiętaj!
Kucanie w toalecie bądź używanie podnóżka może nas chronić m.in. przed zaparciami, hemoroidami i chorobami jelita grubego ( z nowotworami włącznie).

Źródła

  1. squattypotty.com

Znajdziesz w nim aż 50 prostych przepisów z niskim i średnim ładunkiem glikemicznym.

eBook dostępny jest również w wariantach z jadłospisami: 1600 kcal, 1800 kcal lub 2000 kcal.

4 komentarze do “Jak prawidłowo się wypróżniać?”

  1. Szukam rozwiązania od kilku tygodni. Żadne zmiany w diecie nie pomagają. Wydałem już mnóstwo kasy na suplementy. Mam wciąż zaparcia. Każde wypróżnianie to masakra. Czy prawdą jest, że należy się wypróżniać w pozycji w kucki? Znajomy twierdzi, że używa urządzenia o nazwie Goko, żeby wypróżniać się w kucki i nic go nie boli. Czy możliwe, żeby to pomogło?

    Odpowiedz
  2. Dzień dobry, proszę o informację, toaleta na wysokości 43 cm, jaki podnóżek wybrać? O wysokości 30 cm czy 21 cm? Mąż ma duży problem i chciałabym kupić najbardziej odpowiedni sprzęt. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz