Jak prawidłowo się wypróżniać?

Zdaniem wielu ekspertów pozycja, jaką musimy przyjąć w toalecie powinna być zgodna z naszą fizjologią i optymalna dla zdrowia. Siedzenie na sedesie w pozycji, do której wszyscy przywykliśmy, jest całkowicie nienaturalne i może narażać na problemy ze zdrowiem.

Muszla klozetowa wymusza takie ułożenie odbytnicy i obejmującego ją mięśnia łonowo-odbytniczego, że stolec przemieszcza się pod kątem utrudniającym mu wydostanie się. Kiedy kucamy, odbytnica jest ustawiona niemal pionowo (w momencie defekacji kąt odbytowo-odbytniczny powinien wynosić około 150 stopni), co sprawia, że wypróżniamy się łatwiej, szybciej i dokładniej.

Squatting

Siedząc na toalecie w tradycyjny sposób kąt pomiędzy nogami, a tułowiem wynosi około 90 stopni. Wystarczy podłożyć pod nogi coś, co sprawi, że kąt zmniejszy się do mniej więcej 35%. W praktyce, dla toalet, których siedzisko znajduje się na wysokości 40-44 cm, wysokość podnóżka powinna wynosić około 23 cm. Jeśli natomiast muszla ma pomiędzy 35 a 38 cm wysokości, podnóżek powinien mieć ok. 18 cm.

Muszla i stołek

Pamiętaj!
Kucanie w toalecie bądź używanie podnóżka może nas chronić m.in. przed zaparciami, hemoroidami i chorobami jelita grubego ( z nowotworami włącznie).

Źródła

  1. squattypotty.com
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamos
kamos
1 rok temu

Szukam rozwiązania od kilku tygodni. Żadne zmiany w diecie nie pomagają. Wydałem już mnóstwo kasy na suplementy. Mam wciąż zaparcia. Każde wypróżnianie to masakra. Czy prawdą jest, że należy się wypróżniać w pozycji w kucki? Znajomy twierdzi, że używa urządzenia o nazwie Goko, żeby wypróżniać się w kucki i nic go nie boli. Czy możliwe, żeby to pomogło?

Item added to cart.
0 items - 0,00